Atrakcyjne kolorowanki dla Twojego dziecka.Kolorowanki to sposób na uatrakcyjnienie dziecięcych zabaw, ale też rozwijanie kompetencji plastyczno- artystycznych. Kolorowanie uaktywnia te części mózgu odpowiedzialne na skupienie uwagi na konkretnym elemencie, ale też wyrabia zmysł estetyczny, nawet u małego dziecka. Dlatego warto kupić swojej pociesze kolorowankę, bo to gwarancja dobrej zabawy, ale też edukacji. 

Kolorowanka sposobem na nudę. 

Kolorowanka to doskonały sposób na dziecięcą nudę. Kolorowanie wskazanych elementów pozwala wyrobić właściwy ruch ręki, tak niezbędny w nauce pisania. To doskonałe wprowadzenie do tej czynności. Kolorować można kredkami, pisakami, farbami, a nawet węglem. To zabawa dla dziecka małego, ale też nieco starszego. Można kolorować razem z dzieckiem i w ten sposób obserwować, jak radzi sobie z tą czynnością. 

Co lubią kolorować nasze dzieci? 

By zachęcić dzieci do kolorowania polecam zakup książeczek z postaciami z ich ulubionych bajek lub filmów. To gwarancja, że najmłodsi z chęcią przystąpią do zadania. A zatem najpopularniejsze są Kolorowanki trudne z “Krainy Lodu” czy innych produkcji tego typu.  Dziewczynki chętniej kolorują niż chłopcy, na co wpływ ma ich pedantyczna natura. Dlatego też chłopcom należy podarować kolorowanki z rysunkami samochodów, statków kosmicznych, motocykli, motorówek czy różnego rodzaju pojazdów. Popularnością cieszą się także rysunki zwierząt. Pamiętać należy, by trudność kolorowanki dopasować do wieku dziecka. 

Kolorowanki to dobry sposób, by dziecko ciekawie i pożytecznie spędzało czas. To przygotowanie do zadań, jakie czeka malucha w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Wielu rodziców zbiera kolorowanki swoich dzieci, by mieć pamiątkę z tego niezwykłego czasu dzieciństwa. Pojedyncze obrazki można nawet oprawić w ramki. Bo w wielu przypadkach to kolorowanie rysunków bywa pierwszą artystyczną pracą naszej pociechy. To wydarzenie warto utrwalić i zachować. A kolorowanki były, są i będą doskonałym sposobem, by zająć dziecko czymś ciekawym i jednocześnie pouczającym.