Sarbinowo jest nadmorską miejscowością położoną w pobliżu Mielna. Miasteczko nadmorskie zasłynęło piaszczystymi i szerokimi plażami, oraz czystym powietrzem przepełnionym jodem i selenem. W Sarbinowie warto zobaczyć:

Kościół

Neogotycki kościół parafialny pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny wybudowany w 1856 roku jest najcenniejszym obiektem architektonicznym Sarbinowa.

Mini ZOO

Atrakcja dla dzieci i nie tylko. W zbudowanych z korowej obrzynki szałasach można zobaczyć najróżniejsze odmiany pawi, bażantów, kur, przepiórek, gołębi, kaczek, gęsi, królików oraz świnki wietnamskie.

Latarnia w Gąskach

Druga na polskim wybrzeżu pod względem wysokości. Latarnia udostępniona jest do zwiedzania, z jej góry można podziwiać piękny widok na morze i okolicę.

Chłopy

Osada rybacka położona 2 km od Sarbinowa. Całość miejscowości objęta jest ochroną konserwatorską ze względu na wyjątkowy zespół budownictwa ludowego.

Ogrody Hortulus w Dobrzycy

Jedyne w Polsce ogrody tematyczne udostępnione do zwiedzania. Na ok. 5 ha, rozciągają się ogrody założone w różnych stylach m.in. angielskim francuskim, przepiękny ogród japoński, ogród skalny i wiele innych. W okresie letnim wielkie wrażenie na odwiedzających robi duże kwitnące rosarium i zaciszny ogród cienia z ukrywającymi się w nim aniołami.

Promenada

promenada

Warto skorzystać…
Paintball

Przygoda dla tych, którzy szukają mocnych wrażeń, oraz lubią sportową rywalizację.

Połowy ryb

Pasjonaci wędkowania mogą wziąć udział w niezapomnianej morskiej przygodzie. W sezonie letnim wypływamy z Mielna. Istnieje możliwość zabrania uczestników również z plaży w Sarbinowie.

Strzelnica

Możliwość strzelania pod okiem doświadczonego instruktora z:
– pistoletu Glock – 17
– strzelby gładkolufowej
– broni pneumatycznej (karabin, pistolet)
– pistoletu bocznego zapłonu
– kbks-u
– łuku
– procy.

Wypożyczalnia sprzętu wodnego

Atrakcyjna oferta dla amatorów wodnych szaleństw. Wypożyczalnia znajduje się na mieleńskiej plaży tuż przy głównym wejściu.
Oferta obejmuje:
– motorówki
– skutery wodne
– banany
– lot ze spadochronem
– narty wodne
– skoki na „Euro – Bungee”
– zabawa na dmuchanym zamku
– bossaball dla dzieci.

Rejsy wędkarskie i turystyczne

Z Kołobrzegu organizowane są morskie wyprawy wycieczkowe i wędkarskie.

Prywatne stadniny i łowiska

Atrakcja dla miłośników hippiki i wędkarstwa.

Trasy turystyczne

Okolica obfituje w piesze i rowerowe trasy turystyczne np. Szlak Latarń, Szlak Pałaców, Szlak Gotów. Tereny te idealnie nadają się również do Nordic Walkingu.

Rejsy statkiem

Po jeziorze Jamno można odbyć rejs statkiem Koszałek.

Wypożyczalnia sprzętu wodnego

Na jeziorze Jamno, przy przystani żeglarskiej znajduje się 140-metrowy pomost. Można tam wypożyczyć jachty, kajaki i rowery wodne.

Rejsy na Bornholm

Przez cały rok odbywa się pasażerska żegluga międzynarodowa pomiędzy polskim portem Kołobrzeg i duńskim Nexo na wyspie Bornholm. Wyspa ta to harmonijne połączenie natury i kultury. Imponująca ilość zabytków robi wrażenie na każdym zwiedzającym.