Sposób na dziecięcą nudęWakacje z dziećmi to czas budowania wspomnień, jednak dla rodziców nie zawsze jest to pora odpoczynku. Pociechy potrzebują naszej ciągłej uwagi i zapewniania im rozrywek, które wypełnią im letni czas. Czasem sama podróż w upragnione miejsce staje się uciążliwa i monotonna dla malucha, dlatego warto zadbać o jego komfort podczas jazdy i przygotować mu kilka ulubionych zabaw. 

Zabawy idealne na czas podróży 

Nieważne, czy przemieszczamy się samochodem, pociągiem, lub samolotem musimy postarać się o to, aby dziecko dobrze czuło się w czasie podróży. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i spokojnie dotrzeć do celu zastosujmy kilka wskazówek, które pomogą nam w czasie jazdy. Oprócz przekąsek i wody do picia warto zabrać ze sobą kilka zabawek, czy przedmiotów, które zajmą nasze dziecko na długie godziny. Jedną z zabaw idealną na czas podróży są Kolorowanki z liczbami, szczególnie te, które zawierają ulubione postacie z bajek, czy dotyczą zainteresowań pociechy. Oprócz kolorowanek możemy zaopatrzyć się też w łamigłówki dostosowane do wieku, ulubione maskotki, czy pacynki w celu odgrywania scenek w trakcie jazdy. Należy też pamiętać o przeróżnych zabawach słownych jak wyliczanki, wierszyki, czy nawet o wspólnym śpiewaniu piosenek, czy odgadywaniu utworów. 

Jak ciekawie spędzić czas w trakcie deszczowego dnia

Wakacyjny czas to niestety również czas burz i niekiedy deszczowych dni. Jeśli dopadła nas zła pogoda na wyjeździe to przed nami niemałe wyzwanie. Jeśli miejsce, w którym przebywamy nie zapewnia żadnych rozrywek dla dzieci wewnątrz budynku musimy się o to postarać sami. Dobrą opcją, która ucieszy nasze pociechy będzie zbudowanie bazy z koców i poduszek, gry planszowe, nawet te dostępne online jak na przykład gra “Czółko”. Jeśli mamy potrzebne nam materiały to warto przygotować z dzieckiem jakieś prace manualne w postaci wyklejanek, czy rysunków. Nie zapominajmy też o wcześniej już wspomnianych zabawach idealnych na czas podróży, ponieważ sprawdzą się one równie dobrze w deszczowe dni. Kolorowanki, łamigłówki, czy maskotki to uniwersalne zabawy, które można wykorzystać w wielu sytuacjach.